LINDBERGH - Dobrodružství létajícího myšáka – Torben Kuhlmann

9788090580305

Nový produkt

formát 220 × 285 mm, ilustrováno – celobarevná, 96 stran 
Překlad: Radek Malý

Rok vydání 2014

Nakladatel: Dynastie

Více informací

399,00 Kč s DPH

Více informací

Myšák jako průkopník letectví! Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka je nádherně ilustrovaný příběh o malém myšákovi, který se musí dostat za svými přáteli do Ameriky. Dobrodružství, které je inspirované sestrojením letounu a přeletu Atlantiku Charlesem Lindbergem v roce 1927, popisuje hrdinovu statečnost a nezměrné úsilí. Myšák studuje, kreslí, plánuje, staví, zkouší, překonává všemožné překážky, ale hlavně se nevzdává. Ptáte se, jak se může malá myš na začátku dvacátého století dostat ze svého doupěte v pochmurném Hamburku přes obrovský Atlantický oceán?

LINDBERGH video

Autor

Torbena Kuhlmanna byl kreslířský talent rozpoznán už v dětství. Rozvinul jej poté i studiem oboru Knižní ilustrace v Hamburku, který úspěšně zakončil v červnu 2012 první ilustrovanou dětskou knihou LINDBERGH – Dobrodružství létajícího myšáka. Kniha se okamžitě po vydání stala bestsellerem.

Překladatel

V osobě Radka Malého najdeme básníka, autora knížek pro děti a překladatele. Je také autorem rozhlasových her, učebnic a odborných publikací. Do češtiny Malý převedl verše různých německých a rakouských básníků, přeložil knihu pro děti Měsíční květina od Einara Turkowského. Radek Malý získal za svou sbírku Větrní cenu Magnesia Litera (2006).

8 dalších produktů ve stejné kategorii: