Holouš, Máchová, Kotásková: Odborné kreslení pro UO Truhlář Zobrazit větší

Odborné kreslení – Holouš, Máchová, Kotásková

02.03

9788073330699

Nový produkt

pro UO Truhlář
formát A4, 108 stran, 266 obrázků, 15 tabulek

Rok vydání 2008

E-BOOK

Více informací

260,00 Kč s DPH

Více informací

Odborné kreslení je předmětem, ve kterém se spojuje logické myšlení s prostorovou představivostí a přesností technického vyjadřování. Rozvíjením nových technik a automatizace, stále větším prorůstáním různých oborů výroby mezi sebou, se zvyšují i požadavky na kvalifikaci pracovníků.

Tento předmět zároveň plní funkci průpravného předmětu k dalším odborným předmětům i praktickému vyučování. Vede také k základním znalostem o normalizaci, znalosti o čtení a vytváření technických dokumentací, kde prvořadým a hlavním vstupním prvkem do výroby je technický výkres.

I když se ke kreslení výkresů využívá především výpočetní technika vybavená příslušným softwarem, je nutné k jejich vytvoření a správnému čtení znát základní pravidla pro tvorbu a formální úpravu výkresů. Žádné programové vybavení nemůže nahradit znalosti norem a zásad technického kreslení. Je také důležité zvládnout kreslení kvalitních náčrtů od ruky, které mnohdy, a to především v předvýrobních etapách, při vytváření vzorků a modelů výrobků slouží jako podklad k jejich výrobě. 

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení