Oskarovy barvy – Kašmir Huseinović, Andrea Petrlik

199 Kč
S DPH

překlad Pavel Pilch

formát 200 × 215 mm,

ilustrováno, 32 stran,

celobarevná

Rok vydání 2014

Počet

Knížka s veselými obrázky pro nejmenší čtenáře, a to nejen pro zábavu, ale i s kapkou poučení. Oskar je malíř, přesněji řečeno umělec. Je to obyčejný šedivý myšák, který se rozhodl ponořit do světa barev, aby zjistil, jestli jsou ostatní barvy hezčí než ta jeho šedivá.

Pro děti od 3 let.

EAN 9788073331108

ISBN 978-80-7333-110-8

O ilustrátorce

Andrea Petrlik Huseinović se narodila v roce 1966 v Záhřebu v Chorvatsku. Vystudovala grafický design na Akademii výtvarných umění v Záhřebu.

Andrea je malířka a zároveň autorka celé řady obrázkových knih, které byly přeloženy a vydány v mnoha zemích světa, a to v Japonsku, Číně, Rusku, Jižní Koreji, Francii, Německu, Itálii, Ukrajině, Rumunsku, Španělsku, Slovinsku, Mexiku, Argentině, Peru atd.

Originály z jejích obrázkových knih Modrá obloha a Alenka v říši divů tvoří součást Mezinárodní sbírky Chihiro Art Museum v Japonsku.

Obrázková kniha Maleni byla zařazena mezi TOP 10 nejlepších mezinárodních knih a obdržela ruskou cenu za literaturu „Kniha roku – dětský výběr 2012“ jako součást mezinárodní ceny dětského výběru.

V roce 2008, k příležitosti Světového dne knihy a autorských práv – 23. dubna, vybralo UNESCO pro svůj plakát právě Andreinu ilustraci.

Ilustrovala více než 50 obrázkových knih, a to nejen pro KAŠMIR PROMET v Zábřehu, ale také pro britské a americké nakladatele: Top That Publishing, Ladybird, Scholastic, Tyndale, Child’s Play International atd.

Spolupracuje také s dětským divadelním souborem – Já, divadlo ze Singapuru.

Získala také celou řadu mezinárodních ocenění:

2002 – Certifikát cti IBBY za ilustrace v knize Carlo Collodia Pinocchio, Basilej, Švýcarsko.

2002 – Grigor Vitez ocenění, Záhřeb, Chorvatsko, za ilustrace vlastní knihy Modrá obloha a za ilustrace knihy Lewise Carrolla, Alenka v říši divů.

2003 – Grand Prix BIB na Bienále ilustrací v Bratislavě, Slovensko, za ilustrace vlastní knihy knize Modrá obloha a za ilustrace knihy Lewise Carrolla, Alenka v říši divů.

2004 – Grand prix OBI 04, Bienále ilustrací v Oita, Japonsko za ilustrace v knize Ciconia Ciconia.

2007 – Ovce v krabici – ocenění za nejlepší chorvatskou obrázkovou knihu.

2012 – Kyklop – ocenění za nejlepší chorvatskou obrázkovou knihu.

O autorovi

Kašmir Huseinović se narodil v roce 1961 v Sarajevu. Vystudoval Lékařskou fakultu na Univerzitě v Sarajevu a doktorát v oboru Všeobecné lékařství získal na Univezitě v Záhřebu. Od roku 1994 se zabývá dětskou literaturou.

Jeho tvorba v současnosti čítá již více než 30 knih, které byly přeloženy do mnoha jazyků, a to například do angličtiny, francouzštiny, italštiny, portugalštiny, španělštiny, arabštiny, japonštiny, indonéštiny, rumunštiny, slovinštiny, slovenštiny, maďarštiny, makedonštiny, turečtiny, čínštiny, korejštiny.

Mezinárodní knihovna mládeže v Mnichově v SRN zařadila dvě Kašmirovy knihy, a to Hektor (2008) a Dobrodružství v knihovně (2012), do prestižnho The White Ravens Catalogue pozoruhodných knih pro děti a mládež.

Navíc tři z jeho knih byly nominovány na ocenění Cyclops, a to Dobrodružství v knihovně, Splishes, splashes, a splooshes a Happy Family.

KAŠMIR PROMET

O překladateli

Pavel Pilch v letech 2006–2013 absolvoval studium kroatistiky a bohemistiky na FF MU, kde jako asistent vyučuje srbskou literaturu a chorvatštinu. Překládal pro filmové festivaly v Brně a Vsetíně, poezii i prózu jihoslovanských spisovatelů a v roce 2014 obdržel čestné uznání Obce překladatelů v soutěži Jiřího Levého. 
Věnuje se především historii jihoslovanského komiksu, teorii překladu a překladatelství, a je také spoluorganizátorem již tradičních Kroatistických setkání v Brně.

16-01
9788073331108
978-80-7333-110-8

4 další produkty ve stejné kategorii: