Rodinné rituály aneb 159 maličkostí, které mohou zničit vztah – Roman Musil

295 Kč
S DPH

formát A5, 152 stran, 

ilustrována

Rok vydání 2022

DRUHÉ VYDÁNÍ

Počet

DRUHÉ VYDÁNÍ

Rodinné rituály provázejí člověka celý život. Přinášejí s sebou do mezilidských vztahů základní jistoty, pocity sounáležitosti s druhými lidmi i řadu nedorozumění a konfliktů.

Kniha Romana Musila RODINNÉ RITUÁLY aneb 159 maličkostí, které mohou zničit vztah oslovuje toto téma populární formou, která je srozumitelná a čtenáře vyzývá k přemýšlení o vlastních zvycích a vztazích.

Autor představuje téma rodinných rituálů s lehkostí, nadhledem a humorem. Čtenář se může dozvědět o základních rituálech, které ovlivňují rodinný život, vztah s partnerem i rodičů s dětmi. Kniha provází přes sváteční a výjimečné chvíle až po nejběžnější každodenní situace, ve kterých naše zvyklosti hrají důležitou roli. Autor poukazuje na význam rituálů při vzniku některých partnerských konfliktů a poskytuje návod, jak se těmto nástrahám ve vztazích vyhnout.

Ve dvanácti kapitolách je stručně, ale zároveň velmi výstižně, popsán základ-ní princip fungování rodinných rituálů a jejich vliv na nás samotné od dětství do dospělosti. Autor používá řady příkladů ze svého osobního života i zkušenosti jiných lidí, aby téma přiblížil. Díky otázkám, které průběžně klade, provokuje čtenáře, aby přemýšleli o sobě, svých rituálech, vztazích. 

Součástí knihy je obsáhlý dotazník, kterým může každý prozkoumat vlastní zvyky i návyky partnera, a případně tak odhalit možné zdroje konfliktů v rodině či partnerském vztahu. Čtenář si může uvědomit, jak rodinné rituály prostupují celý náš život, ovlivňují běžné každodenní činnosti i vztah s partnerem. Ujasněním si svých vlastních hodnot a zvyklostí může jedinec předcházet řadě nedorozumění či pochopit jednání svého partnera.

Kniha je určena každému, koho zajímají vztahy mezi lidmi, kdo chce mít dobrý partnerský život či lépe porozumět sám sobě. U její četby se nikdo nebude nudit, popsané situace budou čtenářům připadat velmi známé a nejedna vykouzlí úsměv na tváři při vzpomínce na vlastní rodinu či představě sebe samého v dané chvíli.

Petra Priknerová

ISBN 978-80-7333-143-6

EAN 9788073331436

06-05
9788073331436
978-80-7333-143-6

3 další produkty ve stejné kategorii: